Zasady korzystania

Kolekcja szklanych negatywów Fundacji TRES umieszczona została w domenie publicznej.

Chcemy, aby te wyjątkowe obrazy przeszłości stały się własnością wspólną zwłaszcza dla społeczności Zbąszynia i okolic których obrazy te dotyczą.
Pliki ze znakiem wodnym można bezpłatnie pobierać ze strony, umieszczać je we własnym archiwum rodzinnym, kopiować, przesyłać dalej...

Liczymy, że w zamian za to prześlecie nam Państwo informację o osobach lub sytuacjach które rozpoznaliście. Niech to specyficzne archiwum przestanie być anonimowe.

W przypadku zgłoszenia do Fundacji TRES zapotrzebowania na wybrane pliki, istnieje możliwość uzyskania kopii on-line nadającej się do druku i bez znaków wodnych. Należy jednakże uprzednio uzasadnić cel zapotrzebowania i wypełnić Formularz Udostępniania. Materiały, z których wykonano kopie użytkowe tj. skany, są udostępnianie w postaci tych kopii, a nie oryginałów. W uzasadnionych celach Fundacja wykonuje odpłatnie odbitki fotograficzne.

Każde komercyjne użycie skanów szklanych negatywów udostępnionych na stronie jest płatne. Warunki użycia ustalane są indywidualnie pocztą elektroniczną: fundacja@tres.org.pl, telefonicznie: 61 833 21 16, +48 602 335 033.